Bedrijventerreinen Bereikbaarheid Mobiliteitsbeleid Verkeershinder

Weekendafsluiting Wijkertunnel (A9): dit kun je als werkgever doen

Van vrijdag 1 mei tot maandag 4 mei 2026 is de Wijkertunnel (A9) in beide richtingen afgesloten vanwege werkzaamheden. Rijkswaterstaat voert dat weekend voorbereidende werkzaamheden uit voor de vervanging van het ventilatiesysteem deze zomer. Houd rekening met extra reistijd die kan oplopen tot 30 tot 60 minuten.

Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om dit weekend goed voorbereid op pad te gaan. Reis als het kan niet, werk thuis of kies een ander moment om te reizen. Ga je toch op weg? Volg dan de omleidingsroutes en houd rekening met extra drukte.

Wat kun je als organisatie doen?

Voor organisaties in de regio IJmond betekent dit extra drukte op de weg en mogelijk vertraging voor medewerkers. Als organisatie kun je medewerkers helpen om slimme keuzes te maken in hun reis.

Denk bijvoorbeeld aan:

  • Informeer medewerkers op tijd, bijvoorbeeld met de toolkit van Rijkswaterstaat
  • Stimuleer thuiswerken, fietsen of reizen met het ov
  • Moeten medewerkers toch de weg op? Vraag hen dan om buiten de drukke tijden te reizen en de omleidingsroutes te volgen

Toolkit van Rijkswaterstaat

Rijkswaterstaat heeft een toolkit met praktische informatie en communicatiemiddelen. Daarmee kun je medewerkers informeren over de werkzaamheden, omleidingen en verwachte drukte.

Meer informatie en de toolkit vind je op de projectpagina van Rijkswaterstaat:
https://www.rijkswaterstaat.nl/wegen/wegenoverzicht/a9/wijkertunnel-a9(verwijst naar een andere website)

Aan de slag met slim reizen in je organisatie?

Wil je als aan de slag met slimmer en duurzamer reizen, maar weet je niet goed hoe? De mobiliteitsmakelaar van IJmond Bereikbaar helpt je graag.

Samen kijk je wat past bij jouw organisatie, nu en in de toekomst. Bijvoorbeeld hoe je medewerkers kunt stimuleren om vaker te fietsen, met het ov te reizen of thuis te werken.

In de zomer zijn er ook acties voor medewerkers die kiezen voor de fiets of het ov. Wil je weten hoe je daar als werkgever aan mee kunt doen? Ook daarbij helpt IJmond Bereikbaar je graag.

Plan een vrijblijvend adviesgesprek met Ronald via rvierkant@odijmond.nl.

Man met helm haalt accu uit een elektrische fiets in een stedelijke omgeving.

Wij helpen jou graag op weg!

Is jouw bedrijf ook toe aan een slimmere manier van mobiliteit? En ben je benieuwd wat Breikers voor jouw organisatie kan betekenen?
Laat je gegevens achter, dan nemen we contact met je op voor een vrijblijvend gesprek.